aktualnościparafiainformacjeduszpasterzenabożeństwaarchiwumogłoszeniaintencjebierzmowanifestiwalkontakt Schola

Schola powstała w parafii Stara Kiszewa w lutym 2014 roku. Założycielem i opiekunem jest p. Karol Wiśniewski. Spotkania odbywają się w każdą sobotę w plebanii. W składzie scholi są uczniowie ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. Schola zadebiutowała podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych, od razu podobając się słuchaczom. W kolejnych miesiącach wystąpiła też  m.in. na Festiwalu Piosenki Turystycznej w Kamionce, Przeglądzie Piosenki Religijnej w Starej Kiszewie, Powiatowym Turnieju Gmin w Kościerzynie, na dożynkach parafialnych. Ponadto schola  uświetnia swoim śpiewem Msze Św. oraz różne uroczystości religijne i szkolne. W repertuarze scholii są piosenki religijne, turystyczne, patriotyczne i tradycyjne.

Dnia 4 maja swoją inaugurację podczas dwóch mszy świętych miała parafialna schola dziecięca prowadzona przez pana Karola Wiśniewskiego. Zespół, który obrał sobie nazwę ISKIERKI towarzyszył podczas liturgii modlącym się parafianom, służąc Bogu i wspólnocie Kościoła otrzymanymi talentami i zdolnościami. Życzymy im dalszego rozwoju w tej posłudze muzycznej.

CaritasKatolickie Stowarzyszenie MłodzieżyRóże różańcoweWspólnota Miłosierdzia BożegoAkcja Katolickaministrancischolazespół młodzieżowychórKrwiodawcykontakt