aktualnościparafiainformacjeduszpasterzenabożeństwaarchiwumogłoszeniaintencjebierzmowanifestiwalkontakt Żywy Różaniec

KONFERENCJA O BŁ. MARCIE WIECKIEJ
29.03.2014
24 marca 2014 roku homilie podczas mszy wieczornej oraz konferencje wygłosił ks. Andrzej Piernikarczyk, były ojciec duchowny seminarium pelplińskiego i diecezji lwowskiej, obecnie proboszcz w Kamienicy Królewskiej, specjalista z zakresu życiorysu bł. Marty Wieckiej. Kazanie i konferencja wygłoszone w poniedziałek przybliżyły licznie zgromadzonym uczestnikom biografię naszej błogosławionej z Kociewia. W spotkaniu wzięły licznie udział członkinie Żywego Różańca, gdyż było to zarazem ich spotkanie formacyjne. Gościliśmy także członków rodziny bł. Marty, Grupę Modlitewną bł. Marty Wieckiej ze Skarszew wraz z ich duszpasterzem proboszczem ks. Ryszardem Konefałem. Nie zabrakło także przedstawiciela Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Wieca. Każdy z gości miał okazję przedstawić swoją działalność i zaprosić do wzięcia udziału w różnych inicjatywach jakie są planowane w najbliższym czasie. Podobnie uczyniła Wspólnota Bożego Miłosierdzia, która już po raz kolejny była organizatorem spotkania i poczęstunku.

PIELGRZYMKA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH DO PELPLINA

18.10.2013
12 października 2013 30 osób - członkinie i zelatorki róż różańcowych parafii Stara Kiszewa oraz Konarzyny uczestniczyły w diecezjalnej pielgrzymce Żywego Różańca do bazyliki katedralnej w Pelplinie. Autokar wyjechał z parkingu przed plebanią, po przyjeździe do Pelplina i zarejestrowaniu grup pątniczki uczestniczyły w konferencji, czuwaniu modlitewnym, Mszy Świętej sprawowanej przez biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasynę, modlitwie różańcowej której przewodniczył biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel. Ważnym elementem spotkania było zawierzenie diecezji i wszystkich uczestników Niepokalanemu Sercu Maryi, które dokonało sie w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem. Przedstawicielka naszej grupy pielgrzymkowej w imieniu dekanatu w pochodzie ofiarnym przyniosła do ołtarza księgę imion i nazwisk członkiń wszystkich róż z całego dekanatu. Zapraszamy do wysłuchania relacji dźwiekowej z wydarzenia:

RELACJA W RADIU GŁOS

ARTYKUŁ I ZDJĘCIA

CaritasKatolickie Stowarzyszenie MłodzieżyRóże różańcoweWspólnota Miłosierdzia BożegoAkcja Katolickaministrancischolazespół młodzieżowychórKrwiodawcykontakt