aktualnościparafiainformacjeduszpasterzenabożeństwaarchiwumogłoszeniaintencjebierzmowanifestiwalkontakt Katolickie
Stowarzyszenie Młodzieży


Nasz facebook:

KSM Stara Kiszewa

Autor: Dorota Skrzyńska,

Zasadniczym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. Zasadniczo KSM tworzy młodzież w wieku od 14 do 30 lat.
Zarząd KSM Diecezji Pelplińskiej z inicjatywy ks. Jacka Cirockiego w 1995r. powołał Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Stara Kiszewa i wpisał je do Katalogu Oddziałów KSM Diecezji Pelplińskiej.
Obecnie Asystentem parafialnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest ks. Kamil Sobiech, który przejął obowiązki Asystenta po ks. Damianie Briegmannie. Na spotkaniach młodzież realizuje plan formacyjny KSM-u jak również, aktywnie angażuje się w życie parafii. Bogata historia oddziału zostaje na bieżąco dokumentowana już w trzeciej kronice.

Znajdź nas na: https://www.facebook.com/KSMStaraKiszewa

 Członkowie KSM swoją obecność zaznaczają między innymi na:
•    Zjazdach Diecezjalnych KSM w Pelplinie,
•    Diecezjalnych rekolekcjach letnich i zimowych KSM DP,
•    Diecezjadach KSM DP,
•    Zjazdach okręgu starogardzkiego,
•    Pielgrzymkach do Wiela,
•    Dniach Młodzieży w Kościerzynie,
•    Zawodach w Bowlingu w Chojnicach,
•    Pieszych pielgrzymkach do Częstochowy,
•    Katolickich Jam Session w Piasecznie,
•    Marszach na orientacje im. Jana Pawła II w Zblewie.

Na polu parafialnym młodzież organizuje różne akcje, mające na celu dobro bliźniego.
•    Adoracja Najświętszego Sakramentu,
•    Akcja „Sianko”,
•    Akcja „ Palemki wielkanocne”,
•    Akcja „ Zapałka”,
•    Liczenie wiernych,
•    Obstawa liturgii niedzielnej.

SPOTKANIA:  W każdy piątek rozpoczynają się Mszą Świętą o godzinie 17:00.
KIEROWNICTWO ODDZIAŁU KSM STARA KISZEWA:
Z-ca Prezesa: Beata Knuth
Skarbnik: Karolina Knuth
Kronikarz: Dorota Skrzyńska
Sekretarz: Patrycja Świtała
Asystent: ks. Kamil Sobiech

CZŁONKOWIE KSM ODDZIAŁU STARA KISZEWA

Dorota Skrzyńska
Agata Szybowska
Dawid Miotk
Marta Czapiewska       
Patrycja Świtała
Klaudia Jastrzemska       
Julia Szymczak
Ireneusz Kapiszka       
Adam Szynalewski
Beata Knuth           
Klaudia Zaborowska
Karolina Knuth
Patrycja Kowalczyk 
  

WARSZTATY DLA DUSZY W PELPLINIE - PRZYSTAŃ
25.06.2014
Autor: Beata Knuth

20 czerwca wraz z ks. opiekunem uczestniczyłyśmy w „Przystani – warsztatach dla duszy”. Na początku odbyło się w katedrze pelplińskiej nabożeństwo rozesłania oraz zostało udzielone specjalne błogosławieństwo przez biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla. Do godziny 14tej brałyśmy udział w warsztatach tańca uwielbienia. Popołudniu Mszę św. dla wszystkich uczestników spotkania celebrował w bazylice katedralnej biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Po Mszy św. wszyscy przeszli na "Przystań Jana III Sobieskiego". Na placu trwało wielogodzinne spotkanie, na które złożyły się świadectwa wiary uczestników warsztatów, śpiew, taniec uwielbienia, krótkie medytacje nad tekstami biblijnymi.


DIECEZJADA W PINCZYNIE
02.06.2014
Autor: Karolina Knuth

24 maja 14 osób z naszego parafialnego oddziału KSM uczestniczyło w XVIII Diecezjadzie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. W tym roku KSM'owiczów gościł oddział KSM'u w Pińczynie. Udział w zaciętych zmaganiach wzięło ponad 300 uczestników z 19 oddziałów i kół. Rozgrywki odbywały się w 7 dyscyplinach indywidualnych oraz 4 grupowych. Nasz KSM w ogólnej kwalifikacji zdobył III miejsce. Zająć miejsce na podium udało się nam w poszczególnych konkurencjach: zawody drużynowe : III MIEJSCE W PIŁCE NOŻNEJ (skład : Ireneusz Kapiszka, Dawid Miotk, Adam Szynalewski, Patryk Łangowski, Julia Szymczak, Patrycja Kowalczyk) kategorie indywidualne: 1.Agata Szybowska- II MIEJSCE „warcaby” 2.Kornelia Kłopecka- I MIEJSCE „tenis stołowy” 3.Patryk Łangowski- II MIEJSCE „warcaby” 4.Patryk Łangowski- II MIEJSCE „bieg na 60m” 5.Patryk Łangowski- III MIEJSCE „tenis stołowy”.


SPOTKANIE KSM W NOWEJ CERKWI
01.06.2014
Autor: Klaudia Zaborowska

Dnia 30 maja Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii wybrało się do Nowej Cerkwi - parafii naszego poprzedniego wikariusza księdza Damiana. Tuż po przyjeździe i ciepłym powitaniu tamtejszego KSMu udaliśmy się na Mszę Świętą wraz z nabożeństwem majowym. Następnie przenieśliśmy się do plebanijnej altanki aby móc złożyć księdzu Damianowi życzenia z okazji 4 rocznicy Święceń Kapłańskich oraz bawić się wraz z Jego KSMem w zabawy integracyjne nie zapominając o ważnej dla Nas modlitwie.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z KSM MORZESZCZYN
23.03.2014
Autor: Patrycja Świtała
22 marca 2014 roku odwiedził nas KSM Morzeszczyn, którego asystentem jest były wikariusz z naszej parafii ks. Damian Briegmann. Spotkanie zaczęło się od wspólnej adoracji, a następnie udaliśmy się do salki na poczęstunek. Nie obyło się bez przypomnienia sobie naszych pięknych wspomnień z byłym asystentem , których nazbierało się dość sporo przez trzy lata. Czas umilały nam gry dzięki którym mogliśmy się bliżej poznać. Radosna atmosfera trwała od początku do końca spotkania, który nadszedł bardzo szybko. Gościom dziękujemy za miłe spędzenie sobotniego przedpołudnia we wspaniałym towarzystwie.

SZKOLENIE KSM W PELPLINIE
23.03.2014
Autor: Patrycja Świtała

W dniach 14-16 marca 2014 r. odbyło się w Pelplinie szkolenie liderów II stopnia Kalickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wzięło w nim udział 23 członków Stowarzyszenia z 12 oddziałów przy parafiach z naszej diecezji w tym dwie przedstawicielki naszego oddziału Beata Knuth i Patrycja Świtała. Szkolenie prowadzili: Asystent Diecezjalny - ks. Antoni Bączkowski, członkowie Zarządu Diecezjalnego i przedstawiciel koła kleryckiego KSM. Podczas szkolenia, miałyśmy okazje poznać tajniki właściwego prowadzenia spotkania formacyjnego metodą Rewizji Życia oraz przeprowadzić spotkanie formacyjne . Lider powinien być świadom symboliki poszczególnych elementów Mszy Świętej, a więc prezes kleryckiego koła KSM przygotował dla nas prezentację na ten temat. Podczas szkolenia nie zabrakło również wspólnego udziału we Mszy Świętej, wspólnotowej modlitwy przygotowanej przez uczestników, śpiewu oraz zawarcia nowych przyjaźni. Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie. GOTÓW!

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KSM STARA KISZEWA - PRZODKOWO
Autor: Dorota Skrzyńska

06.03.2014
2 marca 2014r. gościliśmy liczną grupę z parafii Przodkowo. Na Mszy Św. o godzinie 15:00 wystąpił zespół "Alba Rosa" zajmujący się oprawą muzyczną na uroczystościach kościelnych. Następnie odbyło się spotkanie integracyjne KSM Stara Kiszewa z KSM Przodkowo, którego Asystentem jest pochodzący z naszej parafii ks. Paweł Skrzyński. Słowami powitania oraz modlitwą spotkanie rozpoczął ks. Proboszcz Andrzej Taliński, następnie uroczyście odśpiewaliśmy hymn KSM. Po poczęstunku udaliśmy się na świeże powietrze, gdzie mieliśmy okazję poznać się poprzez liczne zabawy integracyjne. Czas płynął jednak nieubłaganie. Na dobrą, szczęśliwą i bezpieczną drogę do domu, kapłani udzielili Bożego błogosławieństwa. Przybyłej młodzieżydziękujemy za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie!

ZOBACZ FOTOGALERIĘ!!!

SPOTKA
NIE INTEGRACYJNE KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA MŁODZIEŻY
Autor: Ireneusz Florian Kapiszka
15.02.2014
Dnia 15 lutego 2014 odbyło się integracyjne spotkanie KSMu. Spotkały się na nim KSMy z okręgu starogardzkiego. Wydarzenie to odbyło się na Łapiszewie . Rozpoczęto je Mszą Świętą, którą poprowadził ksiądz proboszcz tamtejszej parafii. Następnie udano się do salki, w której odbyła się impreza karnawałowa. Atmosfera była bardzo miła i zabawna. Na zabawie nie zabrakło poczęstunku oraz różnych zabaw. Całe wydarzenie zakończono wspólną modlitwą.

FOTO

REKOLEKCJE KSM W SOMONINIE
23.01.2014

Autor: Beata Knuth

W dniach od 17 do 21 stycznia 2014 roku odbyły się Rekolekcje Zimowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Somoninie. Tego roku rozważaliśmy temat "Papa Francesco - Będzie Niebiesko." Skupiając się nad skromnością, otwartością i wiarą Papieża Franciszka i nie tylko.... Wspólny czas był niezwykły. Przepiękne piosenki, mocne słowa, prostota gestów, modlitwa, otwartość serc i On – Bóg. Jego obecność czuliśmy wszędzie... Słowami nie da się opisać atmosfery jaka panowała między uczestnikami. Nie zabrakło również czasu na zabawę, dzięki której mogliśmy zintegrować się z rówieśnikami pobliskich wspólnot. Nad młodzieżą czuwała wspaniała kadra oraz księża - ks. Antoni Bączkowski i ks. Radosław Karczewski. W rekolekcjach uczestniczyło ponad 150 osób. Nasz oddział reprezentowało 5 osób. Mieliśmy wielkie szczęście spędzić te kilka dni z tak pozytywnie zakręconymi ludźmi, już dziś nie możemy doczekać się następnych wspólnych spotkań !

FOTO
RELACJA RADIOGLOS.PL

WIGILIA KSM
24.12.2013
Autor: Patrycja Świtała
Dnia 20 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Rozpoczęliśmy spotkanie odśpiewaniem hymnu KSM-u , a następnie wraz z księdzem proboszczem złożyliśmy sobie życzenia oraz podzieliliśmy się opłatkiem . Po uroczystym początku usiedliśmy wspólnie do stołu zapełnionego potrawami, które przygotowali członkowie KSM-u. Dalsza część spotkania przebiegła w równie miłej atmosferze spędzonej przy grach. Nie zabrakło humoru, świątecznej atmosfery oraz modlitwy .

ZAWODY KSM NA KRĘGIELNI W CHOJNICACH
16.12.2013

Autorzy: KSMowicze
Dnia 14.12.2013 o godz. 9:00 w Chojnicach odbyły się zawody KSM-u w bowlingu. Organizatorem był KSM Fatima Chojnice. W kręgielni na 7 torach rywalizowały ze sobą następujące oddziały:Czersk, Piaseczno, MBKP Chojnice,Koło KSM Morzeszczyn, Chojnice św. Jadwiga, Tczew, Zblewo, Lubichowo, Fatima Chojnice i Stara Kiszewa.W trakcie gry dla każdego zespołu została przydzielona pizza. Wszyscy uczestnicy zawzięcie ze sobą rywalizowali, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden. Zakończenie i rozdanie nagród odbyło się o 14:30 po mszy św. Następnie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

FOTORELACJA KSM CZERSK

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KSM OKRĘGU STAROGARDZKIEGO
02.12.2013
Autor: Karolina Knuth
28 listopada 2013 młodzież z KSM’u przy naszej parafii uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym KSM okręgu starogardzkiego. Spotkanie zorganizowała młodzież z parafii Chrystusa Króla w Starogardzie Gdańskim. Poczęstunek i wspólna zabawa miała miejsce w sali wiejskiej w Koteżach. Po tańcach odbyło się karaoke, w którym nasza ksmowiczka Marta Czapiewska zajęła 2 miejsce. Spotkanie skończyło się wspólną modlitwą. Młodzież miała możliwość lepszego poznania kolegów z sąsiednich wspólnot, dzięki czemu łatwiej będzie nawiązać nową współprace. Już na spotkaniu ksmowicze snuli plany o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach.


ADORACJA PROWADZONA PRZEZ KSM
25.11.2013

Autor: Klaudia Maria Zaborowska
Dnia 22 listopada o godzinie 17:45 odbyło się spotkanie naszego KSM'u w salce. Przed 19:00 udaliśmy się do kościoła na adorację. Usiedliśmy w pierwszej ławce z zapalonymi świecami. Adorację połączyliśmy z głębokimi refleksjami, śpiewem oraz ciszą, która zbliżała nas do Boga. Na koniec czuwania młodzieżowego wraz z księdzem asystentem oraz parafianami poszliśmy przed ołtarz, aby razem połączyć się ze sobą trzymając się za ręce, aby wyśpiewać pieśni chwalące Boga i Maryję oraz podziękować sobie za to, że tu jesteśmy. Bóg działa w sercach ludzi, i po tej adoracji widać to szczególnie.

AKCJA "ZAPAŁKA"
02.11.2013

Autorka: Dorota Skrzyńska
Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wspomnienia Wszystkich Zmarłych KSM przy naszej parafii zorganizował po raz pierwszy „Akcję Zapałkę”. Polegała ona na sprzedaży za symboliczną cenę pudełek zapałek wcześniej przyozdobionych. Zebrane fundusze przeznaczone zostały na kupno zniczy i kwiatów, którymi zostały przystrojone wysprzątane przez młodzież zapomniane groby.

DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA
28.10.2013

Autorka: Agata Szybowska
Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w dniu 14 października zbierała datki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia . Pieniądze zostały przekazane na stypendia dla młodych, zdolnych dzieci a także dla młodzieży, która niestety pochodzi z biednych rodzin.Tydzień potej zbiórce, czyli 20 października ksmowicze zaangażowali się w liczenie wiernych w naszej parafii .

IV MARSZ NA ORIENTACJĘ IM. JANA PAWŁA II
18.10.2013
Autor: Dorota Skrzyńska
12 X 2013 roku, został zorganizowany już po raz czwarty masz na orientację im. Jana Pawła II w Zblewie. Co roku przypada on właśnie w październiku z okazji Dnia Papieskiego. Po rozdaniu mapek, ogłoszeniu informacji i paru wskazówek 5 reprezentantek naszego oddziału KSM wyruszyło w trasę w poszukiwaniu 10 punktów kontrolnych. PK były zamieszczone w przeróżnych miejscach, niełatwych do znalezienia. Na trasie również przygotowano przeróżne zadania. Drużyna, która zebrała najmniej punktów karnych zwyciężyła i do tego musiała zmieścić się w czasie 300 min. Tempo marszu było turystyczne, chociaż w niektórych momentach trzeba było nadrabiać biegiem. O godzinie 15:00 doszło do oficjalnego zakończenia. Po odśpiewaniu ‘'Barki" zostały ogłoszone wyniki. Mile zaskoczeni zdobyliśmy III miejsce.

KSM NASZEJ PARAFII W PIASECZNIE I NOWEJ CERKWI
19.09.2013
14 września 2013 roku 6 przedstawicielek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii uczestniczyło w młodzieżowym spotkaniu modlitewnym organizowanym co roku w ramach odpustu sanktuaryjnego w Piasecznie. Nasza młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, w czuwaniu modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem, którego motywem przewodnim były teksty starotestamentalne o Eliaszu oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Oprawę muzyczną przygotował lokalny zespół. Mszy świetej przewodniczył rektor Wyższego Seminatium Duchownego ks. Antoni Bączkowski. Homilię wygłosił ks. Łukasz Kątny. Wyjazd do Piaseczna przedstawicielek naszego KSMu poprzedziła wizyta w kościele parafialnym w Nowej Cerkwi koło Pelplina, gdzie obecnie pracuje poprzedni wikariusz naszej parafii ks. Damian. W drodze powrotnej były opiekun KSMu ugościł pielgrzymów w swoim nowym miejscu zamieszkania. Za życzliwe przyjęcie DZIĘKUJEMY!


CaritasKatolickie Stowarzyszenie MłodzieżyRóże różańcoweWspólnota Miłosierdzia BożegoAkcja Katolickaministrancischolazespół młodzieżowychórKrwiodawcykontakt