aktualnościparafiainformacjeduszpasterzenabożeństwaarchiwumogłoszeniaintencjebierzmowanifestiwalkontakt Przygotowanie do bierzmowania

28 kwietnia 2018 o godz. 18:30 w kościele odbędzie się bardzo ważne spotkanie dla kandydatów z klas II gimnazjum oraz klas VII podstawówki. Omówimy m.in. sprawy organizacyjne związane z obowiązkową pielgrzymką pieszą do Nowego Wieca 2 czerwca. Wraz z każdym kandydatem przychodzi PRZYNAJMNIEJ JEDEN Z RODZICÓW gdyż będą wypełniane i podpisywane ważne deklaracje i omawiane inne istotne sprawy. Proszę o przekazanie rodzicom niniejszego zaproszenia wraz z informacją że ich obecność jest nieodzowna, aby dobrze przygotować i zorganizować wspomniane wydarzenie. Jeśli ze względów zdrowotnych lub zawodowych żaden z rodziców nie może przybyć, proszę by rodzice WYDELEGOWALI NA SPOTKANIE 1 OSOBĘ DOROSŁĄ Z NAJBLIŻSZEJ RODZINY w zastępstwie za siebie.

1 maja 2018 o godz. 18:00 odbędzie się w plebanii spotkanie dla rodziców kandydatów z klas 3 gimnazjum. Omówione zostaną m.in. liczne sprawy związane ze zbliżającą się ceremonią bierzmowania. Jeśli ze względów zawodowych lub zdrowotnych żaden z rodziców nie może przybyć, proszę o wydelegowanie 1 osoby dorosłej z najbliższej rodziny w zastępstwie za siebie.

.

Jak co roku OGŁASZAM że klasy 3 gimnazjum w dniach
8 kwietnia - 20 kwietnia NIE BĘDĄ MIAŁY ŻADNYCH OBOWIĄZKOWYCH SPOTKAŃ. "Okres ochronny" wprowadzamy aby tym uczniom umożliwić SOLIDNE PRZYGOTOWANIE SIĘ DO TESTÓW. Tak więc trzecioklasiści po sobotnim spotkaniu 7 kwietnia mogą spokojnie planować popołudnia i wieczory na naukę aż do 20 kwietnia włącznie.

Komunikat dla klas 7 PODSTAWÓWKI.

Do 25 marca 2018 na adres katechezarekolekcje@tlen.pl wysyłamy wypracowanie pt. MÓJ PATRON BIERZMOWANIA.

Zanim zaczniemy pisać, SZCZEGÓŁOWO zapoznajemy się z OBSZERNYM życiorysem naszego patrona - ŚWIĘTEGO LUB BŁOGOSŁAWIONEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO (szczegółowe zasady wyboru patrona omówiłem poszczególnym klasom w szkole).

Na podstawie KONKRETNYCH informacji z tego OBSZERNEGO ŻYCIORYSU piszemy wypracowanie w którym przedstawiamy:

a)tło historyczne czyli opis czasów w których żył ten święty - co najmniej 4 wydarzenia - 2 pkty
b)najciekawsze wydarzenia czyli opis charakterystycznych faktów z życia naszego patrona - co najmniej 4 wątki - 2 pkty
c)opisz i szczegółowo uzasadnij (dlaczego) które 3 cechy lub postawy wybranego patrona chcesz naśladować bo jego sytuacja życiowa pasuje lub jest podobna do twojego życia - 3 pkty

Komunikat dla klas 2 i 3 gimnazjum.

Do 15 marca 2018 na adres katechezarekolekcje@tlen.pl wysyłamy wypracowanie pt. MÓJ PATRON BIERZMOWANIA.

c)owoce Ducha Świętego widoczne w życiu patrona z konkretnym i obszernym uzasadnieniem dlaczego wybraliśmy właśnie te trzy przejawy działania Ducha Świetego, w uzasadnieniu należy odwołać sie konkretnie do wydarzeń i faktów z życiorysu patrona - co najmniej 3 owoce Ducha z uzasadnieniem (poszczególne owoce Ducha Świętego opisywaliśmy na lekcji) - 3 pkty

DO KLAS 2 i 3 i 7: pisząc pracę o patronie podajemy adresy lub tytuły wszystkich źródeł, materiałów, stron www, książek i gazet z których korzystaliśmy

CaritasKatolickie Stowarzyszenie MłodzieżyRóże różańcoweWspólnota Miłosierdzia BożegoAkcja Katolickaministrancischolazespół młodzieżowychórKrwiodawcykontakt